اخبار

کتاب "پلتفرم های کار دیجیتال و آینده کار - به سوی کار شایسته در دنیای مجازی"

کتاب "پلتفرم های کار دیجیتال و آینده کار - به سوی کار شایسته در دنیای مجازی"

معرفی کتاب:
به اطلاع می رساند کتاب " پلتفرم های کار دیجیتال و آینده کار : به سوی کار شایسته در دنیای مجازی" تالیف جانین برگ و همکاران (سازمان بین المللی کار ) با ترجمه محمد رضا سپهری و طاهره رمضانی فرزانه از انتشارات موسسه کار و تامین اجتماعی در کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
محتوای کتاب در 6 فصل و 178 صفحه تنظیم شده است .
در مقدمه کتاب آمده است:
طی دو دهه گذشته پیشرفت های قابل توجه ای در حوزه فناوری دیجیتال اتفاق افتاده است . در دهه های آینده فناوری های جدید تقریبا" تمامی صنایع را تحت تاثیر قرار خواهند داد و این تغییرات ، به تغییر ماهیت شغل ها خواهند انجامید.
ظهور پلتفرم های کار دیجیتال ، از این میان ، مهمترین تحول دنیای کار طی دهه آینده خواهد بود. پلتفرم های مبتنی بر وب محملی برای بارگذاری و انجام وظایف کسب و کار ها توسط کارگران موسوم به کارگران جمعی هستند که از هر مکانی و در هرزمانی می توانند کار خود را انجام دهند. در واقع پلتفرم های کار جمعی ، فرصت زیادی برای اشتغال "جماعت" انبوهی در سراسر جهان بوجود آورده اند.کار در پلتفرم ها علاوه بر مزایایی که برای کارگران دارد،تبعات ناگواری از جمله تزلزل اصول و حقوق بنیادین کار و معیار های کار شایسته را به دنبال دارد. هرچند پیش بینی های دقیق در این زمینه مشکل است ، اما برای چاره اندیشی جهت مواجهه با چالش های ناشی از تغییرات درآینده ناگزیر از بررسی و پیش بینی های روشمند علمی هستیم. در حال حاضر فاصله زیادی با درک پیامد های این پیشرفت ها و تغییرات برآمده از آن ها وجود دارد. به همین دلیل ، اخیرا" فرصت های زیادی برای مطالعه تحولات ناشی از تغییرات تکنولوژی و ظهور پلتفرم های کار جمعی ، بخصوص پلتفرم های برخط کار بوجود آمده است.
کتاب حاضر دستاورد دو پیمایش در جهت شناسایی تغییر و تحولات فناوری دیجیتال ، به طور خاص پلتفرم های کار دیجیتال ، بر دنیای کار است.موضوع اصلی پیمایش بررسشی شرایط کار و معیار های کار شایسته برای کارگران شاغل در پلتفرم هاست.
همکاران محترم ضمن مطالعه فهرست مندرجات جهت مطالعه کتاب می توانند به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.

۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید