اخبار

کتاب " استراتژی شناسایی فرصت در کارآفرینی"

کتاب " استراتژی شناسایی فرصت در کارآفرینی"
معرفی کتاب:
به اطلاع می رساند کتاب " استراتژی شناسایی فرصت در کارآفرینی" تالیف مهدی تاج پور ، الهه حسینی ، ایمان جلیلیان و سالومه زریه از انتشارات مهکامه در کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
محتوای کتاب در 10 فصل و 247 صفحه تنظیم شده است .
در مقدمه کتاب آمده است:
کارآفرینی استراتژیک مفهومی نوظهور و ترکیبی از مفاهیم کارآفرینی و مدیریت استراتژیک می باشد که در دهه اخیر مورد توجه محققین قرار گرفته است. تاکنون تحقیقات اندکی در حوزه کارآفرینی استراتژیک به انجام رسیده است. نتیجه مطالعات اخیر در حوزه کارآفرینی نشان می دهد که نداشتن دیدگاه استراتژیکی در فعالیت های کارآفرینانه، باعث وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر سرمایه ای و معنوی به کارآفرینان در برخی فعالیت های کارآفرینانه، بالاخص فعالیت های کارآفرینانه نوپا شده است. دو رشته مدیریت استراتژیک و کارآفرینی هر دو بر چگونگی تطبیق بنگاه با تغییرات محیطی و این که چگونه به بهره برداری از فرصت های ایجاد شده توسط عدم اطمیان ها و خلق ثروت بپردازند توجه می کنند. کارآفرینی شناسایی و بهره برداری از فرصت هایی که قبلا موره بهره برداری قرار نگرفته اند می باشد. کارآفرینی خلق کردن است و مدیریت استراتژیک این است که مزیت رقابتی چگونه ایجاد می شود و چگونه باید از آنچه ایجاد شده است نگهداری نمود. خلق ثروت، قلب کارآفرینی و مدیریت استراتژیک است. کارآفرینی و مدیریت استراتژیک باید ادغام شوند تا استراتژی های کارآفرینانه ای را به منظور ایجاد ثروت مورد آزمایش قرار بدهند. ما این رویکرد را کارآفرینی استراتژیک می نامیم.
کارآفرینی استراتژیک، اصطلاحی است که در توصیف تلاش های یک بنگاه برای بهره برداری از مزیت های رقابتی امروز (فعلی) همزمان با اکتشاف نوآوری هایی که پایه مزیت های رقابتی فردا (آینده) خواهند شد بکار می رود. کارآفرینی استراتژیک موثر، به بنگاه ها کمک می کند تا پاسخ مناسبی به انواع قابل توجه تغییرات محیطی که بنگاه های امروزی با آن مواجه هستند بدهند. فراتر از این و مهم تر از آن، به بنگاه ها کمک می کند که مزیت های رقابتی نسبتا پایداری را توسعه دهند. در این کتاب سعی کرده ایم موضوعات مربوط به کارآفرینی،فرصت و بهره برداری از فرصت، مدل های تشخیص فرصت، قصد کارآفرینانه، مدیریت استراتژیک و نوآوری های استراتژیک را بررسی کنیم.
همکاران محترم ضمن مطالعه فهرست مندرجات جهت مطالعه کتاب می توانند به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.

 

۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید