اخبار

کتاب " مدیریت دانش"

کتاب " مدیریت دانش"

معرفی کتاب:
به اطلاع می رساند کتاب " مدیریت دانش" تالیف الیاس م. عوض و حسن م. غزیری و با ترجمه زهیر حیاتی از انتشارات نشر کتابدار در کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
محتوای کتاب در 16 فصل و 634 صفحه تنظیم شده است .
در پیشگفتار کتاب آمده است:
مدیریت دانش سرعت فزآینده ای در سازمان ها ی یادگیرنده در حال پیدایش یافته است. شرکت های بی شماری، مخزن دانش ایجاد کرده اند و انواع دانش مانند دانش مشتری، دانش توسعه محصول، دانش خدمات مشتری، دانش مدیریت نیروی انسانی و مانند آنها را پشتیبانی می کنند.حتی عنوان های شغلی جدیدی پیدا شد: مانند توسعه دهنده دانش، تسهیل کننده دانش و متصدی دانش سازمانی. سایر نشانه های افزایش، تاکید بر مدیریت دانش در روزنامه ها ، مجله ها، نشریات علمی، کنفرانس ها و سمینارها در سراسر دنیا می باشد. حتی فروشندگان در اینترنت و مکان های تخصصی برنامه های کاربردی تخصصی مدیریت دانش ساخته اند که همه سطوح کسب و کار را هدف قرار داده اند. شواهد حاکی از آن است که مدیریت دانش به یکی ویژگی ضروری برای فرهنگ سازمانی کنونی تبدیل شده است.
دنیا را مردم تغییر می دهند و کتاب ها هموارساز راه هستند. این کتاب درباره دانش، و چگونگی کسب، انتقال، اشتراک گذاری، و مدیریت آن است. معرفی بسیاری ار جنبه های مدیریت دانش، از مفاهیم تا مردم، ابزارها و رویه ها موضوع این کتاب است. استفاده از رایانه به عنوان یک ابزار برای انتقال دانش، و شبکه ها که دانش عیان و ضمنی را انتقال می دهند از دیگر مباحث آن است. سئوالات زیر را در نظر بگیرید که در مورد رایانه است:
- آیا راه موثرتری به جز رایانه برای حفظ دانش متخصصانی که ممکن است بازنشسته شود،می شناسید؟
- چگونه سازمان های امروزی می توانند هزینه فرار مغزها و از دست دادن دانش و مهارت را متحمل شوند بدون این که در پی یافتن راهی برای کسب آن باشند تا کارکنان کم تجربه تر، آن را تبدیل به مزیت کنند؟
- اگر امروز دانش بهترین دارایی سازمان است، آیا زیبنده نیست که راهی برای حفظ، پرورش، اشتراک و حفظ چنین سرمایه ای پیدا شود؟
همکاران محترم ضمن مطالعه فهرست مندرجات جهت مطالعه کتاب می توانند به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷
تعداد بازدید : ۱۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید