اخبار

کتاب " ناخدایی دیجیتال : راهنمای تحول سازمان ها در عصر دیجیتال"

کتاب " ناخدایی دیجیتال : راهنمای تحول سازمان ها در عصر دیجیتال"

معرفی کتاب:
به اطلاع می رساند کتاب " ناخدایی دیجیتال : راهنمای تحول سازمان ها در عصر دیجیتال" تالیف مهدی شامی زنجانی، فراز نبیی و شادی ایراندوست از انتشارات آریانا قلم در کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
محتوای کتاب در 7 فصل و 254 صفحه تنظیم شده است .
در پیشگفتار مولفان آمده است:
پیاده سازی موفق هر ابتکار ناب و نوینی، مانند تحول دیجیتال، مستلزم فهم درست آن و ابعاد مختلفش است. بدون آموزش و برنامه های مهارت افزایی کارا و اثربخش در این حوزه بیم آن می رود سرمایه گذاری های دیجیتال به شکست انجامد و به دنبال آن بقای سازمان ها به مخاطره افتد. آموزش خوب ، الزامات و نیازمندی هایی دارد که یکی از مهم ترین آنها در دسترس بودن منابع مطالعاتی مناسب به زبان فارسی است. باتوجه به اینکه ما چندین سال است در زمینه آموزش و مشاوره تحول دیجیتال فعالیت می کنیم، خلا وجود کتابی تالیفی را در بازار کتاب کشور حس کردیم که بتواند با نگاهی جامع ولی در عین حال با زبانی ساده و با بهره گیری از مثال های خوب ایرانی و خارجی مخاطبان را در حد مطلوبی با تفکر دیجیتال آشنا کند. این خلا شناسایی شده، به دغدغه مهم ما تبدیل شده و حالا نتیجه سه سال پرداختن به آن در پیش چشمان شما خوانندگان عزیز قرار دارد. امیدوارم (بخوانید اطمینان داریم) پس از مطالعه این کتاب، دیدگاهتان درباره سازمان و مدیریت آن در عصر دیجیتال بسیار تغییر کند. اما چند نکته در مورد ویژگی های این کتاب:
*مخاطبان کتاب کلیه کارشناسان و مدیران سازمان های مختلف کشورند. فرقی نمی کند این افراد در بخش دولتی باشند یا خصوصی، در شرکت های بزرگ مشغول به کار باشند یا کوچک، تازه کار باشند یا باتجربه، این کتاب همچنین می تواند مرجعی برای درس تحول دیجیتال در دوره های دانشگاهی نیز باشد.
*زبان نگارش کتاب ترویجی است و سعی شده مفاهیم تحول دیجیتال به ساده ترین شکل ممکن ارائه شود.
*ما در کتاب، شما را به سفر می بریم، سفر دیجیتال. سفری که در طول آن منزل به منزل دیدگاه و بینش مورد نیازتان برای موفقیت در عصر دیجیتال شکل خواهد گرفت.
*هر فصل کتاب با داستانی شروع می شود و با تکمیل همان داستان نیز به پایان می رسد.
*کوشیده ایم براساس اطلاعات در دسترسمان شمه ای از تلاش های خوب شرکت های ایرانی را در بخش «ایران زیر ذره بین دیجیتال» منعکس کنیم.
*ارتباط ما با شما به متن کتاب محدود نمی شود. برای تعامل غنی تر و ارائه محتواهای تکمیلی به ویژه چند رسانه ای ، وب سایت کتاب در دسترستان خواهد بود. بدیهی است که نمی شود از عصر دیجیتال گفت و خود از مزایای آن بهره ای نبرد.
*در هر فصل، برای شما بخش هایی با عنوان «کافه دیجیتال» و «سفر به آینده» در نظر گرفته ایم تا درباره موضوعات مطرح شده بیشتر بیندیشید و سپس از طریق اسکن کد کیو آر مربوط به آن و ورود به وب سایت کتاب ، با ما و سایر خوانندگان کتاب به گفت و گو و هم اندیشی بپردازید.*در انتهای هر فصل نیز در بخش «این فصل تمام نشده است»، کد کیو آر دسترسی به منابع تکیملی فصل در وب سایت را در اختیارتان قرار داده ایم.
همکاران محترم ضمن مطالعه فهرست مندرجات جهت مطالعه کتاب می توانند به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸
تعداد بازدید : ۱۶۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید