اخبار

دبیرکمیته ارتقای بهره‌وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انطباق با رویکرد مسئله محوری و برنامه جامع اصلاح نظام اداری از جمله موارد درخواستی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه بهره وری است

انطباق با رویکرد مسئله محوری و برنامه جامع  اصلاح نظام اداری
سنجش رضایت مردم از کیفیت ارائه خدمات، به عنوان یکی از شاخص‌های اساسی مرتبط با بهره وری در دستور کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی ، سید جواد رضوی، دبیر کمیته راهبردی ارتقای بهره‌وری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در نشستی که با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان ملی  بهره وری ایران  و تعدادی از معاونین و روسای سازمان های زیر مجموعه  این وزارتخانه به صورت ویدئوکنفرانس شد افزود: این کمیته،  با حکم وزیر تعاون ، کارو رفاه اجتماعی از شهریور ۱۳۹۸  کار خود را آغاز کرده است و دستورالعمل های سازمان ملی بهره‌وری با  مشارکت نمایندگان معاونت‌های تخصصی و رویکرد مسئله محوری در حال انجام است.

 رضوی با اشاره به اینکه مجموعه مسائل مربوط به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تا پایان سال 98 شناسایی شده است توضیح داد:  در ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ با اعلام بخشنامه جدید از سوی سازمان ملی بهره‌وری و ارسال کاربرگ های جدید ، بازبینی فعالیت های سال 98 در دستور کار قرار گرفت .

دبیرکمیته ارتقای بهره‌وری با بیان اینکه باید سهم این وزارتخانه در موضوع بهره‌وری و رشد اقتصاد ملی مشخص شود تصریح کرد: در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی،  از مجموع ۶۷ مسئله احصا شده ،حدود ۱۸ مورد  بخشی  و  چند مورد  نیز فرابخشی بوده است.

رضوی گفت: بهبودمستمر  فرآیندهای کاری مسائلی که شناسایی شده و مانع  ارتقاء بهره وری هستند در اولویت کاری وزارتخانه قرار دارد.

رضوی بر ضرورت تعامل بیشتر وزارتخانه با سازمان ملی بهره‌وری تاکید کرد و افزود: جلسات این کمیته در  سطح استان‌ها  نیز به صورت مستمر تشکیل و  مرتب از آنها گزارش گیری می شود.

 دبیر کمیته راهبردی ارتقای بهره‌وری تصریح کرد: در استان‌ها، حدود ۸۰ درصد مصوبات کمیته های استانی به مرحله اجرا رسیده است.

به گفته وی، با ابلاغ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سازمان‌های تابعه، روسای کمیته‌ها منصوب و احکام اعضای کمیته ارتقای بهره وری صادر شده است.

 رضوی با اشاره به اینکه اجرایی شدن راه حل مسائل مربوط به بهره‌وری دستگاه‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود: این موضوع با همکاری واحدهای تخصصی در ستاد دنبال می‌شود و انتظار این است که همه معاونت های ستادی وزارتخانه برای حل مسائل همراهی و همکاری  لازم را داشته باشند.

 وی بر ضرورت اصلاح نظامنامه مبتنی بر برنامه پنجم توسعه تاکید کرد و افزود: اصلاح و بازنگری ساختار نظام نامه با رویکرد مسئله محوری ،ضروری به نظر می رسد.

رضوی تصریح کرد: از روسای کمیته‌های تخصصی سازمان‌ها نیز درخواست می‌شود نظارت جدی تری بر تشکیل کمیته‌های تخصصی ارتقای بهره‌وری توسط دستگاه داشته باشند .

وی همچنین تاکید کرد: گزارش‌های کمیته‌های تخصصی ارتقای بهره‌وری سازمان‌های تابعه در دوره های مشخص شده، به دبیرخانه این کمیته ارائه شود .

دبیر کمیته راهبردی ارتقای بهره‌وری افزود: با توجه به اینکه بخشی از مسائل وزارتخانه فرابخشی است پیشنهاد شده کمیته فرابخشی در سازمان بهره‌وری سازمان ملی بهره‌وری تشکیل شود.

وی تصریح کرد: انطباق با رویکرد مسئله محوری و برنامه جامع  اصلاح نظام اداری از جمله موارد درخواستی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه بهره وری است .

دبیر کمیته راهبردی ارتقای بهره وری پیشنهاد داد: برای شناسایی مسائل عدم ارتقای بهره‌وری ،رویکرد مشخص ارائه و  با استفاده از تجربیات این وزارتخانه با همکاری سازمان ملی بهره‌وری جلسات مشترک آموزشی در جهت انتقال تجارب تشکیل شود.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید