اخبار

کتاب " دلاری کردن فقر : باز اندیشی درفقر"

کتاب "  دلاری کردن فقر : باز اندیشی درفقر"
معرفی کتاب:
به اطلاع می رساند کتاب "  دلاری کردن فقر : باز اندیشی درفقر" تالیف  پالاش کامروزامان با ترجمه محسن نیازی ، صدیقه پیری و حسن پیری  از انتشارات  جامعه شناسان در کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
محتوای کتاب در 5 فصل  و  151  صفحه تنظیم شده است .
در  مقدمه کتاب آمده است:
درباره فقر هیچ تعریف توافق شده ای وجود ندارد  که بتوان آن را برای همه مباحث فقر به کار برد. فقر یک مفهوم سیاسی و بسیار مورد اختلاف است ، زیرا معنایی که مفسران برای آن در نظر می گیرند به کاری بستگی دارد که قصد دارند در خصوص آن انجام دهند . با توجه به این بستر ، دو وجه کلیدی برای بررسی بیشتر شناسایی شده اند. مورد اول ، آیا واقعا این احتمال وجود دارد که فقر همه کشورهای فقیر را از طریق تعریفی فراگیر درک کرد؟ مورد دوم ، یک درک جهانشمول از فقر تا چه میزان در کاهش فقر در کشورهای در حال توسعه فقیر نقش دارد  ، این موارد در سال آخر (( اهداف توسعه هزاره )) اهمیت خاصی دارند  ، خصوصا در یافتن روش های موثر برای کاهش فقر بعد از سال 2015 . 
فقر درباره عبور از خطی تعیین شده نیست . با توجه به ایده های فرهنگ فقر  و خشونت ، بیان شده است که فقر ( و کاهش فقر ) نباید تنها با توجه به دیگاه  مصرف و درآمد جهانی  بررسی شود .همچنین لازم است مشخص شود که فقر یک مسئله ساختاری است که مردم را فقیر می کند و فقیر نگه می دارد ، نابرابری  در جوامع  را افزایبش و تداوم می دهد. لازم است مسیر های کاهش فقر بیشتری شکل بگیرد که در آن ابعاد مختلف بستر های ملی لحاظ شده اند . همچنین ضروری است تا برای کاهش بهره کشی تجارت جهانی یک هم افزایی ایجاد کرد. به علاوه ، در هنگام ایجاد خط مشی های آتی کاهش فقر ، باید بر زنان ، استخدام ، واریز وجه ، جوانان و محیط تمرکز کرد.
همکاران محترم ضمن مطالعه فهرست مندرجات جهت مطالعه کتاب می توانند به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.
 
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید